Wyposażenie wnętrz XXI wieku

Remontujesz lub budujesz dom? W takim razie, z pewnością chcesz, aby był on nowoczesny, ekonomiczny i doskonale się prezentował. W nowych domach i pomieszczeniach doskonale wygląda styl nowoczesny. Co więcej, stawia on na minimalizm, a więc ogranicza ilość drogich mebli. Najlepsze jest jednak to, że wiele z nich, możesz wykonać samodzielnie. Tyczy się to różnych ław, półek itp. W przypadku sofy czy łóżka również możemy spróbować wykonać samodzielnie, ale tak jak stelaż nie będzie problemem, tak obicie może się nam nie udać.

Samodzielny dobór tkanin obiciowych

Zamawiając meble w salonie meblowym, warto zapytać się o możliwość doboru tkaniny obiciowej. Takich tkanin do wyboru mamy do wyboru całe mnóstwo. Wiedza ta może być przydatna nie tylko tapicerom, ale również tym, którzy kupują meble. Dzięki temu, zaoszczędzą pieniądze, ponieważ dobrze dobrana i mocna tkanina ma znacznie dłuższą trwałość. Jeśli będziemy znać materiały, to znacznie ułatwimy sobie wybór.

Jaką tkaninę wybrać?

Każda z tkanin, posiada inne walory oraz parametry. Pamiętaj o tym, aby wybrany materiał był odporny na ścieranie i wytrzymały. Duże znaczenie mają również hafty, sploty, grubość nici oraz ilość osnowy. Wyróżniamy wytrzymałość na rozciąganie, odporność na promieniowanie UV, ścieralność oraz gramaturę. Warto także sprawdzić czy wybrane materiały zostały poddane badaniom na nierozdzielność, niepalność i stopień naciągania. Podczas kupna tkaniny warto brać także pod uwagę wrażenia dotykowe.

2 Komentarzy

  1. Ela

    właśnie zamówiłam kanapę do salony. Nie wpadłam na to, aby wcześniej podszkolić się z obić.

  2. Adam

    szkoda, że tego nie wiedziałem wcześniej, kiedy zamawiałem sofę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *