Jak wybrać dobre tkaniny?

Planujesz remont? A może właśnie wybudowałeś dom i go wykańczasz od wewnątrz? Bez względu na to jakie działania wykonujesz, jeśli polegają one na wymianie mebli, to powinieneś zadbać o to, aby wiedzieć jak wybrać te najlepsze. Wiadomo, że meble służą nam przez lata, dlatego powinny być wybierane z największą starannością, liczy się tutaj zarówno wygląd jak i solidność wykonania. Ogromne znaczenie ma znajomość materiałów obiciowych.

Sofy, kanapy, fotele

Takie meble jak sofa czy narożnik, są w szczególności użytkowa. Niszczą się one najszybciej ze wszystkich, ponieważ siedzimy na nich codziennie, jemy, chrupiemy przekąski, pijemy herbatę, sok czy wino. Bardzo łatwo o wszelkie plamy na takich meblach. Dobrze więc byłoby kupić takie, które są odporne na zabrudzenia. Najlepiej sprawdzają się tutaj skórzane lub ze skaju. Trzeba jednak pamiętać, że są one drogie i po jakimś czasie również się ścierają i niszczą. Najlepszym sposobem na utrzymanie czystości, jest położenia kapy lub koca na sofie. Nie prezentuje się to jednak najlepiej.

Jaki materiał wybrać?

Tkanina obiciowa, na która się zdecydujemy powinna być przede wszystkim dopasowana do stylu reszty wystroju wnętrza. Musimy zwracać uwagę na takie rzeczy jak sploty i hafty, grubość użytej nici, gramatura, ścieralność, odporność na promieniowanie słoneczne, wytrzymałość i elastyczność. Warto także sprawdzić, czy z wybranego materiału łatwo jest sprać różnego rodzaju plamy. Jest to szczególnie przydatne, kiedy mamy małe dzieci.

2 Komentarzy

  1. Tomek

    Kupiłem skórzana kanapę, trzyma się doskonale już jakiś czas.

  2. Łukasz

    moja sofa jest z materiału podobnego do zamszu. Bardzo wytrzymały i przyjemny w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *