Obicia dla domu pełnego zwierząt

Urządzasz wnętrze domu, kupujesz nowe meble, czy po prostu chcesz coś zmienić? Bez względu na to, co Tobą kieruje, z pewnością szukasz nie tylko w przyzwoitej cenie, ale również dobrej jakości. Jednak trudno o takową, jeśli nie bardzo wie się czego szukać. Wszystko zależy od lokatorów, którzy z Tobą mieszkają. Jeśli są to zwierzęta jak psy, koty czy króliki, to obicia na kanapy, sofy i fotele muszą być nie tylko wytrzymałe, ale też plamoodporne.

Wytrzymałe tkaniny obiciowe

Kierując się do sklepu, warto zwrócić uwagę na takie kwestie przy wyborze materiału obiciowego jak grubość tkaniny, sploty, hafty oraz odporność na ścieranie i promieniowanie UV. W przypadku posiadania pupili z pazurkami, trzeba także sprawdzić bardzo dobrze wytrzymałość na rozdzieranie. Doskonale nadawać się może tkanina o nazwie, alcantra która przypomina nieco zamsz. Jest ona bardzo wytrzymała i przypomina zamsz. Także żakard jest solidną tkaniną . Możemy wybrać zarówno pojedyncze żakardy jak i wielowarstwowe.

Wygląd – równie ważny

Trzeba pamiętać podczas wyboru o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy jaką jest prezencja kanapy, sofy czy fotela. Musimy zadbać nie tylko o to, aby tkanina była solidna i wytrzymała, ale także o to, aby cały mebel pasował do reszty wystroju i stylu całego pomieszczenia. Nie jest oczywiście łatwą sprawą dopasowanie zarówno pod względem jakości , jak i wyglądu, ale jest jak najbardziej możliwe.

2 Komentarzy

  1. Karol

    mam mnóstwo zwierzaków w domu i musze mieć bardzo solidne tkaniny obiciowe.

  2. Jacek

    właśnie przymierzam się do zakupu narożnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *