Jakie tkaniny obiciowe wybrać przy małym dziecku?

Wystrój wnętrz, nie jest łatwym zadaniem. Czeka nas ono zwykle kiedy wprowadzamy się do nowego domu lub przeprowadzamy remont w aktualnym. Wystrój wnętrz, ma ogromne znaczenie, ponieważ to on sprawia, że pokój jest przytulny, nowoczesny lub skandynawski. Wszystko zleży od tego, na jakich wnętrzach nam zależy, jeśli lubimy styl nowoczesny i surowy, to postawimy na odcienie szarości, minimalizm. Jeśli wolimy wnętrza przytulne i ciepłe, to postawimy na ciepłe kolory, miękkie dywany, firanki w oknach oraz ciepłe barwy światła.

Kanapy, fotele, sofy

Duże znaczenie w pomieszczeniach odgrywają wszelkiego rodzaju meble do odpoczynku jak np. kanapa. Służą one bowiem do siedzenia, leżenia, relaksu. Muszą być więc przyjemnie miękkie oraz co ważne, pasować do reszty wystroju danego pomieszczenia. Nie możemy zapominać także o wygodnym kształcie sofy czy fotela. Powinny przede wszystkim być wygodne. Taka kanapa czy sofa, nie mogą być ani za twarde, ani za miękkie, żeby nie wpadać za bardzo w wypełnienie.

A co z obiciami?

Jeśli mamy dzieci, to sprawa jest prosta – mają być solidne i plamoodporne. Nie jest to jednak takie łatwe, kiedy dziecko jest większe i potrafi już używać nożyczek. Wtedy musimy pomyśleć również o odporności na rozdzieranie. Najlepiej sprawdzają się obicia skórzane oraz skajowe. Są one gładkie, wygodne i odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Do wybory mamy całą masę materiałów, którymi mogą zostać obite nasze meble, ale warto wybierać rozważnie, aby nie ponosić dwa razy tych samych kosztów.

2 Komentarzy

  1. Zofia

    my z mężem wybraliśmy skórzane meble. Nie mamy dzieci, ale lubimy styl i elegancję.

  2. Grażyna

    mam i zwierzaki i małe dzieci, więc musze mieć wytrzymałe obicia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *