Nowoczesne materiały obiciowe

Planujesz odnowić swoje wnętrza? Na pierwszy rzut oka, taki wytruj wydaje się łatwym zadaniem. Kiedy jednak zagłębimy się w tajniki mody, okazuje się, że nie jest to wcale łatwe. Przede wszystkim, trzeba wiedzieć od czego zacząć. Kolejną kwestią jest łączenie kolorów i dobranie ich tak, aby były modne jeszcze przez dobrych kilka lat. Najtrudniejszą jednak kwestią, może okazać się dobór odpowiednich mebli.

Obicia – bardzo ważny element

Jeśli zdecydujemy się na minimalizm, to z kupnem mebli zapewne nie będzie problemu. Może się on pojawić w momencie, kiedy przyjdzie nam kupić sofę, narożnik czy kanapę. Nie dość, że jest potężnych wybór, wszelkiego rodzaju tego typu mebli, to jeszcze dodatkowo, mają one przeróżne obicia. Dlatego, bardzo ważne jest to, aby przez wyjazdem do sklepu, nieco w tej kwestii się podszkolić. Ogromne znacznie ma tutaj nie tyle sam materiał co jego właściwości, które powinny być znane nie tylko tapicerom, ale również kupującym.

Wytrzymałość i styl

Jeśli masz w domu dzieciaki w wieku przedszkolnym lub mniejsze, czy też trzymasz w domu zwierzaki, to wtedy trzeba pomyśleć szczególnie intensywnie nad obiciami. Ogromnie ważne bowiem nie będzie wtedy to jak wygląda kanapa, ale to, jakim materiałem została obita. Powinien być on przed wszystkim wytrzymały, solidny, gruby, odporny na zabrudzenia oraz trudny do podarcia, czy pocięcia nożyczkami. Doskonale sprawdzą się tutaj żakardy oraz alacantra. Są one grube i odporne, ale przy okazji miękkie i przyjemne.

2 Komentarzy

  1. Kornelia

    mam dwa psy, musze mieć bardzo dobrej jakości obicia na sofę.

  2. Bogdan

    zamierzam kupić kanapę do salonu, ale nie wiem czy lepiej żakardową czy ze skaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *