Jaką kosiarkę wybrać

Ładne obejście domu to zasługa pracy gospodarzy domu. Ci, którym zależy na pięknym ogrodzie muszą poświęcić wiele czasu i energii na jego efektowny wygląd, posługując się odpowiednimi narzędziami.

Obecnie nieco zanika podział na typowo męskie i kobiece obowiązki. Za kosiarkę, odkurzacze do liści czy przycinaki sięga także „słabsza płeć”, a różnice w efekcie tych prac są niewidoczne. Panie z powodzeniem dbają nie tylko o oczka wodne, kwiaty itp., ale także o trawniki.

Wśród niezbędnych urządzeń, które muszą znaleźć się w wyposażeniu każdego posiadacza ogrodu są kosiarki Alko. I o ile wśród innych akcesoriów ogrodowych wybór ich rodzaju ma niewielkie znaczenie, to w przypadku urządzeń strzyżących trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Wśród dostępnych na rynku kosiarek bardzo popularne są ich ręczne odmiany. Przeznaczone głównie do trawników dywanowych, do 3 cm. długości. Ściętą źdźbła należy zebrać za pomocą grabi lub specjalnego odkurzacza. Dzięki znajdujących się w niej noży liswtowych, trawa nie jest poszarpana, a końcówki nie żółkną. Natomiast w przypadku kosiarek elektrycznych, w których zamontowany jest rotacyjny nóż bądź bębnowe narzędzie tnące. Jej zaletą jest to, że posiada cichy tryb pracy i nie wytwarza spalin. Niestety, przy dużych powierzchniach ma niewielką sprawność oraz koniecznym jest zakupienie przedłużaczy (w przypadku ich hybrydowych odmian jest to niekonieczne, ponieważ zasilane są one akumulatorami litowo-polimerowowymi).

Kolejnym rodzajem są urządzenia spalinowe. Wyposażone zostały w rotacyjne narzędzie tnące. Pozytywnym aspektem ich użytkowania jest duża moc działania, dzięki czemu koszenie jest efektowne, także w przypadku wysokiego i gęstego trawnika. Jednak mało pozytywnym aspektem korzystania z nich są koszty, wytwarzanie spalin oraz duża waga.

Tak więc, zakup właściwej kosiarki Koelner będzie zależał od preferencji gospodarzy, wielkości ogrodu czy ich podejściu do spraw ekologicznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *