Czym jest CRM

Marketing internetowy choć często „zdalny”, to także wymagający utrzymywania dobrych relacji z Klientami. To bardzo ważna dziedzina jego funkcjonowania.

Jednym z systemów, który to ułatwia jest CRM, który jest zarządzaniem relacjami z klientem. Najczęściej praktykowany jest w branży e-commerce i wspiera dział marketingowy w działaniach sprzedażowych i obsługi klienta. Jest on nakierowany na jego potrzeby, partnerów biznesowych oraz audyt adwords Warszawa.

Obecnie jest on często wspierany technologiami i zmniejszają różnice między dawnymi a współczesnymi metodami pozyskiwania i utrzymywania klientów. Te technologie wyposażone są w wiele narzędzi komunikacji. To dzięki nim, firma ma szansę na pozyskanie i utrzymywanie nowych użytkowników, a przede wszystkim utworzenie grupy docelowej. Dlatego ważne jest, aby ujednolicać procesy CRM na wszystkich etapach marketingowych. Ma to przełożenie na to, że adresat kampanii reklamowej otrzymuje przekaz (ankieta, reklama, e-mail), który odpowiada jego preferencjom i potrzebom. Dzięki temu poczuje się on traktowany indywidualnie.

System CRM gromadzi, przechowuje i analizuje dane o użytkowniku, jego potrzebach, preferencjach i historii kontaktu. Taka baza bardzo usprawnia działania agencji marketingowej, ponieważ jest źródłem wiedzy o kliencie, co pozwala targetować i precyzować przekaz reklamowy. To też mobilizuje pracowników do tego, aby jak najdokładniej i precyzyjnie opracowywali przekaż/ofertę dla klienta.

Tak więc w interesie CRM-u jest to, aby nie tylko pozyskiwać nowych klientów, ale aby ich utrzymać oraz aby sprostać ich oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *