Moda na zumbę

Siłownie i szkoły taneczne są obecnie nieodłącznym elementem mniejszych i większych miejscowości. Organizuje się w nich liczne zajęcia, zarówno siłowe, wytrzymałościowe jak i wydolnościowe.

Są i takie zajęcia, które stanowią połączenie fitness i tańca. Jest nią zumba, którą albo się kocha albo nie znosi. Ten popularny obecnie taniec został opracowany przez trzech Kolumbijczyków: Alberto Pereza, Alberto Perlmana i Alberto Aghiona pod koniec lat 90. XX wieku. Ten pierwszy zapomniał przynieść na jedne z zajęć kasetę z muzyką do aerobiku i improwizował do dźwięków, jakie miał na prywatnych taśmach. Wówczas były to elementy salsy. Następnie poznał pozostałych panów, którzy zdecydowali o rozpowszechnieniu tego stylu. Do ćwiczeń z fitness stopniowo dołączano formy samby, merengue, mambo, cha-chy, tanga, a także flamenco.

Mimo, że to mężczyźni są jej prekursorami, to jednak panie stanowią większą część uczestników zajęć z zumby. Wśród jej zalet wyliczają one m.in.: możliwość spalenia zbędnych kalorii, wyrzeźbienie sylwetki, oderwanie się od codzienności, przywrócenie pewności siebie oraz wyzwolenie kobiecości.

Zumba okazuje się być tańcem, na który mogą zdecydować się osoby w każdym wieku. Już małe dzieci są zapisywane na zajęcia z tej formy ćwiczeń i bardzo chętnie się w nich udzielają. Podobnie jest ze starszymi paniami, które w ten sposób często odzyskują radość życia. Niektórzy jednak nie potrafią odnaleźć się wśród tych kroków, tłumacząc się brakiem koordynacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *